Nowe możliwości z nowymi szablonami dla Joomla “Wegy”

Podziel się:   Facebook   Google+   Twitter   GG   E-mail  

W Internecie można znaleźć dużo bezpłatnych szablonów dla Joomla CMS, ale moją one różne problemy: brak wsparcia, aktualizacji, plaginów itp. Często to są szablony do starych wersji Joomli, które nie można przenieść/importować na nowy system.

Czasami warto zastanowić się nad zainwestowaniem części funduszy na szablon premium i ocenić go z punktu widzenia użytkownika i administratora.

Redakcja webowiec.net miała okazje przetestować dla Was nowy szablon “Wegy” od TemplateMonster Polska.

Szablon Joomla Wegy jest jednym z najnowszych templatek dla Joomli przedstawionych na stronie  TemplateMonster Polska. Autory danego szablonu piszą, że:

stworzyli nowy szablon Joomla według najnowszych trendów projektowania stron internetowych. Zawiera wiele nowoczesnych funkcji i opcji do ulepszenia funkcjonalności serwisu i zaangażowania nowych odbiorców.

Przetestujemy ten szablon i zobaczyć jaki on ma wady i zalety!

Zacznijmy od zalet:

1. Do szablonu dodany jest responsywny suwak/carousel, który pozwala reprezentować najlepsze produkty lub usługi w kilku kliknięć dzięki komponentowi “Image Swoop“. Oprócz tego szablon oparty o technologię Parallax – technologia pozwała tworzyć iluzję głębokości w 2D środowisku strony.

a

 

2. Inną cechą  podanego szablonu jest użycie Megamenu, co pozwała administratorowi strony www organizować lepszą nawigację na stronie – można lekko grupować produkty na kategorie logiczne, tak aby asortyment był dobrze zorganizowany dla userów.

b

3. Z 21 kwietnia 2015 roku Google wdrożył nowy algorytm wyszukiwania, więc dla każdego szablonu bardzo ważną rzeczą jest jego responsywność. Dany szablon dla strony www jest kompatybilny z różnymi urządzeniami mobilnymi – automatycznie dostosowuje się do ekranów o dowolnej wielkości.

c

4. Szablon oparty jest o framework Bootstrap, który pozwala dowolnie rozbudować szablon za pomocą ikon, efektów, alertów  itd.

d

 

5. Szablon posiada różne skórki/skins. Istnieje możliwość szybkiego przełączenia kolorów szablonu poprzez jeden klik myszą.

e

 

6. Efekt Lazy load pozwała szybciej ładować stronę, opóźniając wczytywanie elementów niewidocznych początkowo na ekranie usera.

f

7. SEO. Szablon był stworzony z uwzględnieniem porad dotyczących pozycjonowania. Użycie nagłówków, elementów blokowych czy list pozwala silnikom wyszukiwarki łatwiej “odczytać” treść strony.

8. Dla ułatwienia kontaktu z klientami, zainstalowano Online Czat.

g

 

9. Warto też zwrócić uwagę na integracje z Google Map API.

h

 

 

10. Dziś każda strona działająca w oparciu o regulamin UE musi informować swoich gości o użyciu ciasteczek na stronie www. W szablonie Wegy realizacja tej fnukcji odbywa się poprzez dedykowany komponent.

i

 

11. Pozostałe funkcje to między innymi : możliwość organizacji portfolio (galerie zdjęć) i forum dzięki odpowiednim rozszerzeniem dla Joomli.

 

Wśród wad danego szablonu można wydzielić mało funkcjonalny  komponent dla sieci społecznościowych, który nie pokazuje informacji o ilości “polubień”. W przypadku chęci 100% integracji z sieciami, musimy zamienić komponent na standardowe widgety Facebook-a czy Googla.

j

Testowany szablon jest nowoczesny, zawiera dużo komponentów i z pewnością może posłużyć za szablon dla ambitniejszych projektów. Pomimo drobnych niedociągnięć, szablon Wegy od TempletaMonster można polecić każdemu, kto projektuje strony segmentu biznesowego z użyciem Joomla CMS.

 

Zobacz szablon: http://www.templatemonster.com/pl/szablony-joomla-53576.html

Powiązane artykuły

Featuring Top 2/2 of Szablony stron www

Kurs css

  • Kurs CSS dla niecierpliwych [cz 1/2]

    Co to jest CSS, po co go używać, jak go używać.. CSS - stylizowanie różnych elementów HTML, inaczej mówiąc: wizualizowanie/nadawanie odpowiedniego wyglądu strony www. Zaczynając kurs…

  • Kurs CSS dla niecierpliwych [cz 2/2]

    Kontynuacja przyspieszonego kursu dla niecierpliwych. Część 1/2 - Kurs CSS dla niecierpliwych 1/2 Zakładam, że znasz lub zapoznałeś/aś się już wstępnie z podstawami HTML, wiesz do czego…