Darmowe komponenty“rotat9r” – wtyczka do tworzenia animowanych pokazów slajdów

Podziel się:   Facebook   Google+   Twitter   GG   E-mail  

“Cycle jQuery Plugin” popularna wtyczka do tworzenia animowanych pokazów slajdów, ma wreszcie nowoczesną alternatywę.

Rotat9r (rotat9r.desi9n.pl) działa w oparciu o animacje CSS3 co daje znacznie lepsze wydajnościowo wyniki od pierwowzoru. Niezależnie od przeglądarki animacje są płynne i szybkie.

Do zalet Rotat9r należą m.in. funkcjonalność na urządzeniach mobilnych niezależnie od modelu i typu. Wszystkie popularne systemy (Android, iOS, Blackberry, Windows Phone) obsługują poprawnie wtyczkę rotat9r.

API rotat9r jest IDENTYCZNE jak w przypadku wtyczki cycle co daje możliwość podmiany biblioteki w naszym kodzie bez żadnych dodatkowych modyfikacji. Wtyczka rotat9r obsługuje większość opcji pierwowzoru, a poza tym wyposażona jest w kilka nowych efektów przejść, których ciągle przybywa.

Wymagania rotat9r:
– jQuery w wersji 1.9 (ze względu na korzystanie z nowych elementów rdzenia jQuery)

Wtyczka jest dystrybuowana w pełni za darmo, nawet do użytku komercyjnego.

Autorzy są otwarci na współpracę nie tylko z programistami, ale wszystkimi chętnymi, którzy będą wymyślać nowe efekty przejść slajdów.

Strona domowa wtyczki: rotat9r.desi9n.pl

Powiązane artykuły

Kurs css

  • Kurs CSS dla niecierpliwych [cz 1/2]

    Co to jest CSS, po co go używać, jak go używać.. CSS - stylizowanie różnych elementów HTML, inaczej mówiąc: wizualizowanie/nadawanie odpowiedniego wyglądu strony www. Zaczynając kurs…

  • Kurs CSS dla niecierpliwych [cz 2/2]

    Kontynuacja przyspieszonego kursu dla niecierpliwych. Część 1/2 - Kurs CSS dla niecierpliwych 1/2 Zakładam, że znasz lub zapoznałeś/aś się już wstępnie z podstawami HTML, wiesz do czego…